Koncert  ke  Dni  matek  10.  května  2009

logo fotosoutěže Úhel pohleduVyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované občanským sdružením Ženy50 ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB a pod záštitou 1. náměstka primátora města Brna MUDr. Daniela Rychnovského, proběhlo na slavnostním koncertu u příležitosti Dne matek.

koncert 2009

koncert 2009

Koncert probíhal v krásném prostředí barokního sálu v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí. Kromě žen, maminek a babiček, kterým byl koncert především určen, jsme měli možnost mezi sebou přivítat i hejtmana Jihomoravského kraje, pana Mgr. Michala Haška, a jeho manželku. Za spoluorganizátora fotosoutěže Úhel pohledu - Kancelář Brno-Zdravé město - se zúčastnila vedoucí kanceláře Mgr. Ivana Draholová. Přítomen byl i MUDr. Daniel Rychnovský, 1. náměstek primátora města Brna, pod jehož záštitou fotosoutěž probíhala. Dalšími milými hosty byli členové hodnotící poroty, sponzoři, kteří přispěli věcnými dary pro výherce, a samozřejmě účastníci fotosoutěže.

koncert 2009

Příjemnou a milou průvodkyní celého pořadu byla moderátorka Monika Brindzáková. V první polovině přivítala Petra Kolaře, který připravil tuto část spolu se sopranistkou Andreou Priechodskou a sólistou na trubku, Vlastimilem Bialasem.
Po přestávce následovalo slavnostní vyhlášení výsledků fotosoutěže. Věcné ceny předávali jednotliví sponzoři, předsedkyně sdružení Ženy50 Jana Jarušková a za spoluorganizátora Daniel Rychnovský.

předávání cen

předávání cen 

předávání cen

Oceněné fotografie byly promítány dataprojektorem na plátno, tudíž všichni přítomní mohli vítězné snímky shlédnout.

koncert 2009

Po ocenění vítězů následovala další část koncertu, kdy vystoupil Smíšený sbor při salesiánském středisku mládeže v Brně-Žabovřeskách Cappella Polyphonica Salesiana. Pod vedením paní Jiřiny Pleské se sál rozezněl ženskými a mužskými hlasy a byla to opravdu vynikající tečka za celou akcí.

vítězné snímky

Vítězné fotografie vybrala nezávislá porota ve složení:

Mgr. Ivana Draholová, vedoucí kanceláře Brno-Zdravé město MMB
Mgr. Oksana Šmeralová, předsedkyně Asociace Ruských spolků v ČR
Simona Monyová, spisovatelka
Ing. Libuše Nivnická, ředitelka Knihovny Jiřího Mahena
Vít Mádr, umělecký fotograf, IDIF
Ing. Věra Pakostová, o. s. Ženy50

Věcnými dary pro vítěze přispěli:

1. místo - týdenní rekreační pobyt pro 2 osoby -> Ing. Jana Jarušková
2. místo - keramika ->Táňa Nedvědová
3. místo - kolekce knih -> Simona Monyová
4. místo - trička s potiskem oceněné fotografie-> C&V Brno, s.r.o.
5. místo - dárkový balíček -> firma Elezione

Fotografie, které získaly zvláštní ocenění o.s. Ženy50

zvláštní ocenění

Fotosoutěže se zúčastnilo 34 soutěžících, kteří zaslali přes 300 fotografií. Úroveň snímků byla vysoká. Občanské sdružení Ženy50 počítá s tím, že uskuteční výstavu, na které budou prezentovány kromě výše uvedených fotografií i další, které nebyly oceněny.

Na podzim roku 2009 bude vyhlášeno další kolo fotosoutěže s tematikou žen 50+.

Pozvánka na koncert

 

A 2015-16

Eva Veselá Afrodita

Oblíbené odkazy

logo SCWF

Vytvoření webu podpořil

Nadační fond Slovak-Czech Women's Fund