Koncert  ke  Dni  matek  9.  května  2010

logo fotosoutěže Úhel pohleduVyhlášení výsledků fotosoutěže Úhel pohledu, organizované občanským sdružením Ženy50 ve spolupráci s Kanceláří Brno-Zdravé město MMB a pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Michala Haška, proběhlo na slavnostním koncertu u příležitosti Dne matek.

Koncert věnovalo občanské sdružení Ženy50 ženám, jako projev úcty, ocenění, poděkování. Proběhl na Údolní 39 v Brně, v budově Kanceláře veřejného ochránce práv, ve Velkém sále.

koncert 2010

Akce se uskutečnila díky finanční podpoře Mgr. Oksany Šmeralové, kterou jsme měli možnost mezi sebou přivítat, a Statutárního města Brna.
Za spoluorganizátora fotosoutěže Úhel pohledu - Kancelář Brno-Zdravé město - se zúčastnila vedoucí kanceláře Mgr. Ivana Draholová. Pana hejtmana zastupoval radní PhDr. Jiří Altman.
Dalšími milými hosty byli členové hodnotící poroty, sponzoři, kteří přispěli věcnými dary pro výherce, a samozřejmě účastníci fotosoutěže.

koncert 2010

Průvodkyní celého pořadu byla Monika Brindzáková.
V první polovině přivítala kvarteto zobcových fléten LaLabium consort, v jejichž podání jsme vyslechli skladby z období renesance, baroka i 20. století.
Po přestávce následovalo slavnostní vyhlášení výsledků fotosoutěže. Věcné ceny předávali jednotliví sponzoři, předsedkyně sdružení Ženy50 Ing. Jana Jarušková, za spoluorganizátora Mgr. Ivana Draholová a za Jihomoravský kraj PhDr. Jiří Altman.
Bohužel nešťastná náhoda přispěla k tomu, že autorka dvou vítězných fotografií, paní Martina Venigerová, měla ještě v Praze poruchu na automobilu a do Brna nedojela.
Autorka snímku, který získal 2. místo, paní Černáková Diana z Bratislavy, se rovněž omluvila, protože momentálně pobývá v Belgii.
Osobně si převzal cenu autor vítězného snímku, pan Jiří Durdík z Prahy, a autorka fotografie, která získala 4. místo, paní Kurťáková Michaela z Brna.

koncert 2010

Všech 5 vítězných fotografií měli možnost přítomní shlédnout promítnuty dataprojektorem na plátno.
Po vyhlášení výsledků fotosoutěže pokračoval koncert druhou částí. Pěvecký sbor ANTEA, pod vedením Oldřicha Hlouška, zazpíval úpravené lidové písně, populární skladby, vokální polyfonie i spirituály.

koncert 2010

Úroveň účinkujících byla tradičně vysoká a posluchači si odnášeli příjemný zážitek.

vítězné snímky 

Vítězné fotografie vybrala nezávislá porota ve složení:

Mgr. Oksana Šmeralová, Centrum efektivní komunikace Eniostyl
Mgr. Ivana Draholová, vedoucí kanceláře Brno-Zdravé město MMB
Simona Monyová, spisovatelka
Ing. Libuše Nivnická, ředitelka Knihovny Jiřího Mahena
Vít Mádr, umělecký fotograf, IDIF
Jan Janák, grafik
Míla Opršalová, o. s. Ženy50

Věcnými dary pro vítěze přispěli:

1. místo - týdenní rekreační pobyt pro 2 osoby -> Ing. Jana Jarušková
2. místo - kosmetika Matis Paris -> Ing. Eva Svobodová
3. místo - keramika -> Táňa Nedvědová
4. místo - kolekce knih -> Simona Monyová
5. místo - dárkový certifikát na kurz -> IDIF

Sponzoři fotosoutěže:
Mgr. Oksana Šmeralová
Statutární město Brno
Ministerstvo kultury ČR

Fotosoutěže se zúčastnilo 30 soutěžících, kteří zaslali 115 fotografií. Na podzim roku 2010 bude v rámci Brněnských dnů pro zdraví uskutečněna v Knihovně Jiřího Mahena výstava nejlepších snímků z obou ročníků fotosoutěže.

Pozvánka na koncert ke Dni matek.

A 2015-16

Jan Hrubý MALÍŘKA

Oblíbené odkazy

logo SCWF

Vytvoření webu podpořil

Nadační fond Slovak-Czech Women's Fund